• “Vahyin ışığında insanlığa hizmet.”
  • bilgi@hiranurvakfi.org.tr
  • +90 216 621 74 45
Kuraklıkla mücadele eden Sri Lanka’ da açılan su kuyumuz

Kuraklıkla mücadele eden Sri Lanka’ da açılan su kuyumuz

SU KUYUSU PROJEMİZ

  İnsan ve canlı yaşamının devamı için gerekli olan en temel ihtiyaçlardan biridir su. Dünya genelinde hızlı nüfus artışı, küresel ısınma, endüstrileşme gibi nedenlerle su kaynakları tükenmekte veya kirlilik ile birlikte kullanışsız hale gelmektedir. Birleşmiş Milletler verilerine göre Afrika’ da ki insanların %66’ sı kurak ve yarı kurak yerlerde susuzluk problemi yaşamaktadır. Bu bölgelerde insanlar içme suyu ihtiyaçlarını gideremedikleri gibi, temizlik ve hijyen ihtiyaçlarını da giderememektedirler. Susuzluk ile mücadele edemeyen bu insanlar hijyen problemi yüzünden salgın hastalıklara yakalanıyorlar. Ayrıca Afrika’ nın susuzluk ile mücadele eden bu bölgelerinde çok sayıda müslüman yaşıyor.

  Projemizin Amacı

 Susuzluk ile mücadele eden çok sayıda müslümanın yaşadığı bu bölgelerden biri olan Sri Lanka’ nın Trincomalee bölgesinde bir su kuyusu inşa ederek bölge halkının su ihtiyacını karşılamasına katkı da bulunmayı hedefledik.

Bağışçılarımız; Sayın Süleyman Sert, Sayın Fahriye Sert ve Sayın Celaleddin Sert’ in katkıları yapımı gerçekleşen su kuyusundan bir çok müslüman kardeşimiz ve aileleri faydalanacaklar. Bu hayra vesile oldukları için bağışçılarımıza şükran ve minnetlerimizi sunarız. Allah hayırlarını kabul etsin, nicelerini daha gerçekleştirmeyi hepimize nasip etsin İNŞAALLAH.

 

talebe bağış button

 

En Güzel Hediyem Kur'an-ı Kerim Olsun

DİĞER DUYURULAR

Birlik Kolisi