• “Vahyin ışığında insanlığa hizmet.”
  • hiranur@hiranur.org.tr
  • +90 216 621 74 45
Aşevimiz

Aşevimiz

     Beslenme insanın en temel ve en önemli ihtiyaçlarından birisidir. Yeterli beslenemeyen insanların hayâtî fonksiyonlarını yerine getirmesi imkansızdır ancak ne yazık ki dünya üzerinde milyonlarca insan yetersiz ve sağlıksız beslenmeden dolayı hayatlarını kaybetmektedir. İsraftan dolayı hergün milyonlarca ton gıda çöpe gidiyorken aynı zamanda milyonlarca insanın da açlık sebebiyle hayatını kaybediyor olması karşısında Hiranur Vakfı olarak sessiz kalamadık ve harekete geçtik.     Bunların yanında yurt içinde bünyemizde bulunan aşevimizden her gün çıkan 3000 kişilik sıcak yemeği ve fırınımızdan çıkan 3000 adet büyük somun ekmeği yine bünyemizde eğitim gören ilim talebelerine, ihtiyaç sahiplerine ve diğer Kur'ân kurslarına ulaştırıyoruz. Yardıma muhtaç ailelere kumanya yardımlarında bulunuyoruz ayrıca gezici aşevi aracımızla bölge bölge dolaşarak ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek ikramlarında bulunuyoruz.  
 


     Bir lokma ekmeği, bir tas sıcak yemeği paylaşmak ne güzeldir.

     Peygamber Efendimiz (S.A.V) bize; “Komşusu açken tok yatan bizden değildir.” diye buyurmadı mı? Öyleyse biz ümmete düşen lokmamızı, aşımızı paylaşmaktır dedik ve sıvadık kollarımızı. Bu şuur ile kurulan aşevimiz 350 metrekarelik geniş bir alanda, 12 çalışanı ile günlük 3000 kişinin yemek ihtiyacını karşılıyor. Aralarında yüzlerce yetimin bulunduğu ilim talebelerinin, Kur’ân kurslarının ve ihtiyaç sahiplerinin karnını doyuran aşevimiz ayrıca kumanya paketi yardımlarını da büyük bir özenle hazırlıyor. Mübarek gün ve gecelerde, Ramazan ayında vatandaşlara da kapılarını açan, iftarlar düzenleyen aşevimizin gayesi aşımızı paylaşmak ve paylaşma bilincini yaşatabilmektir.


وَيُطْعِمُونَ الطَّعَامَ عَلَى حُبِّهِ مِسْكِينًا وَيَتِيمًا وَأَسِيرًا
” Ve yut’imûnet taâme alâ hubbihî miskînen ve yetîmen ve esîrâ(esîran). ”
” Onlar, seve seve yiyeceği yoksula, yetime ve esire yedirirler.”

İNSAN (DEHR) Suresi, 8. Ayet     Aşevimiz daha çok kişiye hizmet verebilmek, ihtiyaç sahiplerinin yanında olabilmek adına; mutfak faturaları, çalışan maaşları ve gıda temini masrafları için desteklerinizi bekliyor. İhtiyaç sahiplerinin ve ilim talebelerinin dualarında yer almak ve bu hayra ortak olmak için bir kişinin günlük yemek ihtiyacını 20TL bağışınız ile karşılayabilirsiniz.

     ” Allahû Teâla, yemek yediren cömertle meleklerine övünür.”
          İmam Gazâli  

 

Projelerimize Destek Olmak İçin Yardımlarınızı Bekliyoruz..
 

 

    Gezici Aşevi

 

     Aşevi hizmetlerimizden birisi de Gezici Aşevi projemiz. Gezici Aşevi aracımızla derneğimiz tarafından tespit edilen, evsiz ve yoksul kardeşlerimizin yoğun olarak bulunduğu bölgelerde sokak sokak dolaşarak onlara sıcak yemek ikramında bulunuyoruz ayrıca bizden talepte bulunan başka derneklere de yemek dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Bunun yanında aracımızla son zamanlarda maalesef sıkça başımıza gelen sel, yangın ve deprem gibi felaketler sonucunda mağdur olan vatandaşlarımıza ve bu bölgelerde faaliyet gösteren kurtarma ekiplerimize de sıcak yemek ikram ediyoruz.
      Afet mağduru kardeşlerimize ve kurtarma ekiplerimize sıcak yemek üretemek için Gezici Aşevi Aracımız ve ekibimiz desteğinizi bekliyor.

SOSYAL YARDIM BAŞVURU FORMU'nu buradan >> indirebilirsiniz.
Yardım Müracaatı için gerekli evraklar;
1 - Nüfus Kayıt Örneği (Aile)
2 - Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
3 - İkametgâh Belgesi (Yerleşim Yeri ve Diğer Adres Belgesi)

Not : İstenilen evrakların E-Devlet veya Nüfus Müdürlüklerinden temin edilerek başvuru formuna eklenmesi zorunludur.

Başvuru evrakları hatalı veya eksik eklenen talep dosyaları işleme alınmayacaktır.
İletişim : 0(216) 621 74 45

Projelerimize Destek Olmak İçin Yardımlarınızı Bekliyoruz..
 

 

Reklam 1
| Talebe Kaydı | Yardım Talebi | Kumbara Talebi