• “Vahyin ışığında insanlığa hizmet.”
  • hiranur@hiranur.org.tr
  • +90 216 621 74 45
Yeni Bir Kıyafet Projesi

Yeni Bir Kıyafet Projesi

  • Yeni Bir Kıyafet Projesi
Bağış Ekle

Yeni bir kıyafet, yeni bir tebessüm 

Kimimiz şanslı geldi bu dünyaya, istediğimiz her şey kondu önümüze anne ve babalarımız tarafından. Kimi zamanda annelerin babaların boynu büküldü çocuklarının bir isteklerini yetiremediklerinde. Kimi çocukta sessizliğe büründü çünkü bir şey isteyecekleri anne ve babaları yoktu. Gariban kaldılar, yalnız hissettiler ve belki sadece dualarında Allah’ tan dilediler. Dönüpte çocukluğunuza baktığınızda en çok imrendiğiniz şeylerin başında pırıl pırıl kıyafetler olduğunu hatırlarsınız çoğunuz. Yeni bir kıyafetin bir çocuğu nasıl sevindirdiğini gözlerinde görmüşsünüzdür çoğu kez. İşte o mutluluğu evlatlarımızın gözlerinin içinde görmek istiyoruz. 700’ den fazla talebemiz var ve bunlardan yüzlercesi yetim, bazılarınınsa aileleri ihtiyaç sahibi kişiler. Ama tüm imkansızlıklara rağmen onlar İslam ilmi’ ni öğrenmeye baş koydular.

Kur’ ân-ı Kerim’ e muhafız olmaya adadılar gönüllerini. Hafızlık yolunda yılmadan çalışıyorlar. Üç aylarda bulunduğumuz bu dönemde yaptığımız her hayır ahiret hayatımızın garantisi olacak, sevaplarımız katlanacak. Elbette ki yapacağımız en güzel hayırlardan biri bir çocuğu sevindirmek olur. Gelin hafızlık talebelerinin yüzlerindeki tebessümde küçük bir payımız olsun. Çocuklarımızın cübbe, sarık, takke, iç çamaşırı vb. giyim ihtiyaçlarını karşılamak için Terzibabamız kolları sıvadı. Şimdi sıra sizde birlikte bir çocuğu güldürmek için yardımlarınızı bekliyoruz.

“ Bizim küçüğümüze merhamet etmeyen, büyüğümüzün hakkını bilmeyen kimse bizden değildir. Bizleri aldatan da bizden değildir. Kendi nefsi için sevdiğini, diğer müminler için de sevip istemedikçe, hiç bir kul hakkı ile mümin olamaz. “

1 talebe giyim bedeli 300 TL’ dir.

 

Reklam 3

DİĞER BAĞIŞ KAMPANYALARI

| Talebe Kaydı | Yardım Talebi | Kumbara Talebi