• “Vahyin ışığında insanlığa hizmet.”
  • hiranur@hiranur.org.tr
  • +90 216 621 74 45

Vakfımız

YERLEŞKEMİZ
 

  12 dönümlük bir arazi üzerine kurulan vakfımız 3600 metrekare zemin alanına, 18000 metrekare kapalı alana sahiptir. Bunlarla birlikte vakfımız 5 blok dershane ve yatakhane, 2200 metrekarelik 2 kattan oluşan mescid ve bodrum katında aşevi mutfağı, yemekhane, buzhaneler, ekmek fırını, terzi, berber, su deposu, kantin ve malzeme depolarından oluşmaktadır. Bu sayede talebelerimizin hem ilim hem barınma ihtiyacı vakfımız bünyesinde karşılanır.

  MESCİDLERİMİZ
 

  Her bir katı 2200 metrekare olan mescidlerimiz namaz halinde 4000, sohbet halinde 7000 kişiyi bünyesinde misafir edebiliyor. Hayırseverlerimizin iftihar ettiği bu büyük müessesede istikbali değiştirecek şahsiyetler yetiştiriyoruz inşâAllah.

  MUTFAK & YEMEKHANEMİZ
 

  Resulullah Efendimizin “ Komşusu açken tok yatan bizden değildir.” hadisinde buyurduğu üzere talebelerimize, ülkemiz ve dünyanın farklı yerlerinden gelen kardeşlerimize helal lokma yedirme çabasındayız. 350 metrekare alana sahip olan mutfak bölümünde 10 kardeşimiz her gün 1500 kişilik yemek hazırlamakta. Ayrıca ihtiyaç sahibi birçok kişinin yeme içme ihtiyacını karşıladığımız yemekhanemiz 1500 kişilik kapasiteye sahip.

“Yemeği ayrı ayrı değil, birlikte yiyiniz; çünkü bereket toplulukla beraberdir.”

 (İbni Mace)

  AŞEVİMİZ
 

  Aşevimiz önemli gün ve gecelerde, pazar sohbetlerinde ve iftarlarda gayretle ve şuurla hizmete devam etmektedir. Vakfımız gıda, kumanya vb. yardımlarda bulunarak Kur’ân kurslarına, muhtaç ailelere günde 2 öğün sıcak yemek ve ekmek vermektedir. Bunun yanında aralarında yüzlerce yetim kardeşimizin bulunduğu talebelerimizin günlük yemek ihtiyaçları sizin destekleriniz ile aşevimiz tarafından sağlanmaktadır. Siz de pirinç, un vb. erzak yardımı sağlayarak ya da kumanya kampanyamıza destekte bulunarak muhtaçların boğazından geçecek lokmaya katkı sağlayabilirsiniz.

  MEZBAHANEMİZ
 

  Vakfımız kapsamında kurduğumuz mezbahanede Kurban Bayramında kesmiş olduğumuz ve sene içerisinde bağışlanan adakların muhafazasını sağlamak için yaptığımız soğuk depomuzun 200 büyükbaş hayvan etini muhafaza edebilme kapasitesi vardır. Soğuk hava depomuz günlük haftalık ve aylık olarak 3 bölümden oluşmaktadır.

  FIRINIMIZ
 

  Vakfımız bünyesinde faaliyet gösteren fırınımızda günlük olarak yetim yavrularımızın, aşevimizin yardımda bulunduğu ihtiyaç sahiplerinin ve talebelerimizin ekmek ihtiyaçları karşılanır. Hayra vesile olmak isteyen hayırseverlerimiz un yardımında bulunarak fırınımıza destekte bulunabilirler.

  TERZİMİZ
 

  Talebelerimiz ve yetim yavrularımızın cübbe, sarık vb. giyim ihtiyaçları maharetli terzilerimiz tarafından karşılanmaktadır. Ayrıca bayram gibi özel günlerde terzilerimiz, talebelerimizin ve yetim yavrularımızın bayramlık ihtiyaçları için özenle çalışmaktadırlar.

  BERBERİMİZ
 

  Talebelerimizin ve diğer yetim yavrularımızın berber ihtiyaçlarını da vakfımız bünyesinde karşılamaktayız. Onların tüm ihtiyaçlarını gidermek ve her konuda yanlarında olmak bizim vazifemizdir.

| Talebe Kaydı | Yardım Talebi | Kumbara Talebi